ŠKOLNÍ PORADENSKÉ PRACOVIŠTĚ

• Mgr. Jitka Potůčková, výchovný poradce
  • Mgr. Martina Shaw, školní psycholog, metodik prevence
  • Bc. Jiří Daněk, sociální pedagog
  • Mgr. Martina Sprušilová, speciální pedagog– vedoucí školního poradenského pracoviště

Školní poradenské pracoviště (ŠPP) na naší škole tvoří tým těchto odborníků: výchovný poradce, školní psycholog, speciální pedagog, sociální pedagog, kariérový poradce a školní metodik prevence. Fungování školního poradenského pracoviště jako celku řídí koordinátor práce ŠPP.

JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

• zajišťujeme primární prevenci výchovných problémů a školní neúspěšnosti žáků
  • poskytujeme odbornou pomoc při integraci a vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, žáků z jiného kulturního prostředí, žáků se sociálním znevýhodněním
  • nabízíme pomoc při řešení krizových situací žáků
  • při řešení výchovných a vzdělávacích problémů žáků spolupracujeme s dalšími institucemi (PPP, SVP, OSPOD, Policie ČR a další subjekty podle potřeby)
  • poskytujeme metodické zázemí, realizaci a sledování účinnosti preventivních programů aplikovaných školou
  • poskytuje metodickou pomoc učitelům při aplikaci speciálně pedagogických poznatků a dovedností

Poradenské služby jsou poskytovány bezplatně na žádost žáků, jejich zák. zástupců a pedagogů. Podmínkou poskytnutí poradenské služby je písemný souhlas žákova zák. zástupce. Souhlasu není třeba v případech, kdy je ohroženo duševní, nebo tělesné zdraví žáka, nebo osob v jeho okolí. Informace a data o žácích a jejich rodičích jsou důvěrná a je s nimi nakládáno v souladu se Zákonem č. 101/2000Sb., o ochraně osobních údajů. Každý z členů ŠPP má zpracován svůj plán činnosti pro aktuální školní rok, který je zaměřen na oblast prevence a oblast operativních řešení problémů. Smyslem práce ŠPP je maximálně kvalifikovaně pomáhat řešit problémy žáků a trvale zkvalitňovat společenské klima školy.

sociální pedagog, metodik prevence.doc

sociální pedagog.doc

školní psycholog.doc

kariérový poradce.doc